مقالات

برندهای باتری ایرانی را بهتر بشناسید

برندهای-باتری-ایرانی-را-بهتر-بشناسید

اگر به دنبال خرید و استفاده از انواع باتری ماشین هستید، حتما به سراغ انواع باتری‌های بسیاری رفته‌اید و آن‌ها را با یکدیگر بر اساس باتری ایرانی و خارجی و دیگر مشخصات مقایسه کرده‌اید. باتری ماشین به عنوان یکی از اصلی‌ترین اجزای داخلی یک ماشین دارای اهمیت بسیاری برای عملکرد ماشین است. در واقع باتری ماشین را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای داخلی ماشین دانست که می‌تواند بر روی دیگر اجزای ماشین تاثیر گذاشته و موجب افزایش کیفیت کارکرد و عملکرد ماشین شود. از همین رو دقت در انتخاب باتری ماشین از اهمیت بسیاری برخوردار است.

یکی از اصلی‌ترین موارد برای انتخاب باتری یک ماشین، توجه به برند سازنده باتری است. در بین برندهای باتری ایرانی، برندهای بسیاری هستند که قابلیت‌ها و توانایی‌های بالایی دارند. برخی از این برندها سابقه صادرات و حضور در دیگر کشورها را نیز دارند. آشنایی با این برندها می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری را برای بهبود عمبکرد ماشین خود داشته باشید و بتوانید نتایج بهتری را برای چگونگی کارکرد ماشین خود به وجود آورید. در ادامه تصمیم داریم 4 مورد از شناخته شده‌ترین انواع باتری ایرانی ماشین را معرفی کرده و درباره آن‌ها به گفت‌وگو بپردازیم.

صبا-باتری

1.  صبا باتری؛ از بزرگترین تولیدکنندگان باتری ایرانی در خاورمیانه

صبا باتری به عنوان یکی از محبوب‌ترین برندهای ایرانی باتری شناخته می‌شود که با داشتن کیفیت مناسب در کنار قیمت معقول و بسیار متعادل خود توانسته است تا نیاز ماشین‌های بسیاری را به تامین برساند. این برند با داشتن گواهینامه استاندارد ملی ایران و دو نوع گواهینامه استاندارد بین‌المللی اروپایی (EN) و گواهینامه استاندارد ژاپنی (IIS) میزان کارایی و عملکرد خود را به خوبی در بازار نشان داده است. استفاده از گارانتی 12 ماهه در محصولات این برند سبب شده است تا میزان اعتماد افراد و مخاطبان بیش از پیش نیز بشود و استقبال بیشتری از این برند صورت گیرد.

باتری‌های این برند در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شوند و در بازار وجود دارند. این انواع مختلف هرکدام ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را ارائه می‌کنند و انتخاب‌های مناسب برای برخی از برندها هستند. برخی از این انواع را در ادامه مشاهده خواهید کرد و درباره هرکدام اطلاعاتی را می‌توانید به دست آورید.

 1. باتری واریان صبا باتری: شناخته شده‌ترین و اصلی‌ترین مدل باتری صبا باتری، واریان باتری است. این باتری که در تمامی بازار به عنوان یک باتری ایرانی باکیفیت شناخته می‌شود، در کنار ارائه کیفیت بالای خود، قیمت بسیار مناسبی نیز نسبت به دیگر انواع محصول مشابه خود دارد. از همین رو در بازار باتری ایران کمتر کسی است که نام این باتری را نشنیده باشد و از آن بهره نبرده باشد.
 2. باتری آرمو صبا باتری: باتری‌هایی هستند که برای ماشین‌های سنگین به تولید می‌رسند. این انواع باتری غیر سیلد بوده و برای استفاده خود نیاز به شارژ الکترولیت یا استفاده از آب مقطر دارند.
 3. باتری نانو نیرو صبا باتری: به عنوان جدیدترین تکنولوژی صبا باتری می‌توان این انواع باتری را نام برد که فعلا به اندازه محدود وارد بازار شده است.
 4. باتری زاگرس صبا باتری: به عنوان یکی از انواع باتری سیلد وارد بازار شده‌اند و کیفیت مناسبی را ارائه می‌کنند.
 5. باتری کاسپین صبا باتری: این مدل از باتری صبا باتری دارای طول عمر بالایی هستند و در تکنولوژی خود اط صفحات کلسیمی استفاده کرده‌اند.

سپاهان-باتری

2.  سپاهان باتری؛ از تولیدکنندگان باتری بر اساس استاندارهای روز دنیا

سپاهان باتری به عنوان یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان باتری ایرانی توانسته است تا میزان تولیدات خود را به 5 میلیون باتری در سال برساند. این تعداد که در انواع مختلف و متعددی تولید می‌شوند، قابلیت استفاده برای هر مدلی از ماشین را دارند. از همین رو در بین این انواع باتری تولید شده در سپاهان باتری می‌توانید از آمپر 35 تا 220 را مشاهده کنید و انتخابی را متناسب با نیاز خود داشته باشید.

ویژگی‌های بسیاری در سپاهان باتری وجود دارند. ویژگی‌هایی که در برخی از موارد سبب شده است تا این باتری ایرانی به بهترین و برترین تولید کننده باتری در ایران تبدیل شود و بتواند تا انتخاب مناسبی برای استفاده باشد. داشتن خودکفایی در تولید و استفاده از مواد اولیه مناسب و باکیفیت یکی از این موارد است که به خوبی دیده می‌شود. در کنار این مورد، استفاده از نیروهای مجرب و متخصص برای تولید باتری و صنایع به روز دنیا سبب شده است تا باری‌هایی با کیفیت بسیار بالا از این برند وارد بازار شود.

در کنار تمامی مزایای صنعتی برای این برند، داشتن واحد صدای کانال مشتری و رسیدگی به نطرات مشتریان و داشتن پشتیبانی بسیار مطلوب از محصولات نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از محصولات سپاهان باتری شناخته می‌شود. این برند به این وسیله توانسته است تا افزایش عملکرد را در محصولات خود به وجود آورد و روزبه‌روز در بازار بهتر و بهتر عمل کند.

اگر به دنبال تهیه باتری ماشین از برند سپاهان باتری هستید، لازم است بدانید که محصولات این برند در قالب چند نوع باتری مختلف در بازار ارائه می‌شود. سه نوع اصلی، اتمیک، اوربیتال و سوزوکی سه برند اصلی هستند که هرکدام زیرمجموعه‌های بسیاری را نیز دارند.

باتری-نیرو-گستران-خراسان

3.  نیرو گستران خراسان؛ شرکتی با دو دهه سابقه در تولید باتری

نیرو گستران خراسان شرکتی سازنده باتری در بازار ایران است که نسبت به دیگر شرکت‌های این حوزه به عنوان یک شرکت نوپا و تازه تاسیس شناخته می‌شود. این شرکت با اینکه در طی 20 سال اخیر راه اندازی شده است اما با ارائه محصولات باکیفیت توانسته است تا نام خود را در بین برندهای باتری سازی ایرانی برتر مطرح کند. با این حال دلیل شهرت این برند را می‌توان چیز دیگری دانست. نیرو گستران خراسان به عنوان اولین شرکت تولید کننده باتری‌های سیلد کلسیمی در بازار ایران شناخته می‌شود. نوعی از باتری که در زمان تولید خود، به عنوان یک محصول بسیار ارزشمند به بازار معرفی شد و توانست تا نام نیرو گستران خراسان را بر سر زبان‌ها بیندازد.

علاوه بر این باتری، باتری‌های بسیار دیگری نیز در نیرو گستران خراسان به تولید و استفاده می‌رسد. انواع باتری سیلدی و اتمی مختلفی در این بازار عرضه می‌شوند که هرکدام مزایای خاص خود را دارند. باتری ساعتی و ذخیره ساز صنعتی نیز به تازگی به محصولات این شرکت افزوده شده که با محبوبیت خوبی در بازار روبه‌رو بوده است.

انواع باتری ساخت نیرو گستران خراسان با داشتن تنوع بالا در میزان آمپر و نوع خود، نیاز بسیاری از ماشین‌های مختلف و محصولات متفاوت را تامین کرده است. ضمن اینکه با داشتن گارانتی یکساله برای این انواع باتری، اطمینان از خرید افزایش یافته و امکان بهره برداری و کیفیت مناسب باتری نیز بیشتر و بیشتر می‌شود.

در بین محصولات و باتری‌های تولید شده در نیرو گستران خراسان می‌توان به 4 مورد به عنوان اصلی‌ترین محصولات این شرکت اشاره کرد. این 4 محصول عبارت‌اند از:

 • باتری شارک مشابه با برند کره‌ای شارک
 • باتری توربو مشابه برند کره‌ای توربو
 • باتری سین مناسب برای انواع خودروی داخلی و خارجی
 • باتری سیلور به عنوان محصولی جدید از شرکت نیرو گستران خراسان

برنا-باتری

4.  برنا باتری؛ دومین تولید کننده باتری ماشین دولتی در بازار ایران

برنا باتری به عنوان دومین تولید کننده باتری ماشین دولتی در کشور در سال 1369 فعالیت خود را آغاز کرد و در چند سال بعد به بهره برداری و محصول دهی رسید. این برند بزرگ باتری سازی در ایران که به عنوان یکی از قدیمی‌ترین برندهای باتری در ایران شناخته می‌شود، روز‌به‌روز بیشتر مورد استقبال خریدارن و مصرف‌ کنندگان باتری قرار گرفت. این استقبال سبب شد تا محصولات برنا باتری در تعداد بیشتری تولید شوند و به مرور بر انواع محصولات این برند نیز افزوده شود. این شرکت به مرور علاوه بر تولید انواع باتری برای مشاین‌های سبک و سنگین، به تولید قطعات پلاستیکی، قطعات سربی و الکترولیت‌ها نیز روی آورد و توانست در تولید این محصولات نیز در بازار ایران موفق ظاهر شود.

برنا باتری با تولید انواع باتری ماشین سیلدی و غیر سیلدی براساس به‌روزترین استانداردهای روز دنیا شرایطی را فراهم کرده است تا مخاطبان بتوانند کیفیت خوب و مناسب باتری‌های ماشین را در کنار قیمت مناسب تجربه کنند. موضوعی که به عنوان اصلی‌ترین مزایای برنا باتری در بازار شناخته می‌شود. البته به جز این مورد، برنا باتری مزایای دیگری را نیز برای مخاطب خود ایجاد می‌کند. مزایایی که می‌تواند سبب شود تا این برند بیشتر از دیگر برندها در بازار شناخته شود. برخی از این مزایا عبارت است از:

 • داشتن استاندارهای بین‌المللی برای تولید محصولات و باتری‌های خود
 • استفاده از مواد بسیار باکیفیت برای تولید محصولات از بهترین برندهای روز دنیا
 • طول عمر بالای باتری و افزایش میزان عملکرد ماشین در حین استفاده از باتری برنا
 • تنوع بالا در بین محصولات تولید شده و آسان کردن انتخاب برای مخاطب براساس نیاز او
 • تنوع بالا در میزان ولتاژ باتری‌های تولید شده در این برند و امکان انتخاب محصول براساس میزان نیاز

برترین-برند-باتری-ایرانی

جمع بندی پایانی مقاله

خرید باتری به عنوان یک خرید سخت در بازار شناخته می‌شود. انتخاب باتری مناسب انتخابی است که در آن لازم است تا مولفه‌های بسیاری را در نظر داشته باشید. بررسی کردن مولفه‌های مختلف برای باتری یک ماشین می‌تواند به زمان بسیاری نیاز داشته باشد. برای آن که بتوان این زمان را به حداقل رساند و خرید را به راحتی و سادگی بیشتری به پیش برد، تعیین کردن برند باتری مورد نظر می‌تواند کمک کننده باشد. در بین برندهای مطرح باتری در ایران، این مقاله به معرفی 4 مورد که در بازار معروف‌تر هستند، پرداخت. صبا باتری، سپاهان باتری، نیرو گستران خراسان و برنا باتری برندهای تولید کننده ایرانی باتری ماشین هستند که این مقاله به معرفی آن‌ها می‌پردازد و اطالاعات اساسی و مهمی را در این باره در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد. امید است با استفاده از این مقاله و بررسی مهم‌ترین نکات درباره هریک از برندهای سازنده باتری ماشین در داخل کشور، بتوانید نتایج خوبی را برای خرید خود رقم زده و عملکرد خوبی را برای ماشین خود به ارمغان آورید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *