درباره آریانو

سوالات متداول

وظیفه اصلی باتری در خودرواستارت اولیه و روشن نمودن موتور خودرو است همچنین هنگامی که موتور خودرو خاموش است برق لازم برای استفاده از رادیو ، لامپ ها، شیشه بالابرها و … را تامین میکند.

قیمت باتری صبا به دو عامل اسیدی و سیلد بستگی دارد لذا باتری های اسیدی نسبت به باتری های سیلد از نظر قیمت ارزانتر می باشد

باتری مورد استفاده پراید که در شرکت سایپا مورد استفاده قرار میگیرد باتری 50-L2 می‌باشد باتری ذکر شده از نظر اندازه و قالب به اندازه باتری 55 یکسان می باشد و فرق عمده در برق خروجی می‌باشد.

باتری مورد استفاده در پراید بسته به نظر مشتری از 50 آمپر تا 74 نصب میگردد لذا توصیه ما باتری 50 آمپر و 55 آمپر می باشد.

عمر مفید باتری خودرو یک تا دو سال است و بسته به شرایط آب و هوایی، میزان رسیدگی به باتری یا میزان استفاده از خودرو عمر آن کم و زیاد می‌شود. با این حال کارشناسان معتقدند اگر می‌خواهید باتری خودرویتان عمر زیادی داشته باشد و طی زمانی که از آن استفاده می‌کنید دچار مشکل نشوید، باید به رابطه چراغ‌ها و باتری خودرو توجه زیادی داشته باشید، برای مثال مواردی مانند نصب چراغ‌های مه شکن یا چراغ‌های اضافی برای خودرو می‌تواند فشار زیادی به باتری بیاورد و عمر آن را کم کند؛ بنابراین وقتی خودرو خاموش است و هنگامی که می‌خواهید دوباره استارت بزنید حتما چراغ‌های خودرو را خاموش کنید، زیرا استارت زدن هنگامی که چراغ‌ها روشن هستند فشار زیادی به باتری خودرو وارد می‌کند.