مقالات

راهنمای خرید باتری ماشین

راهنمای-خرید-باتری-ماشین

در نظر داشتن یک سری پارامترها در خرید باتری ماشین اهمیت بسیار زیادی دارد. دلیل آن هم جز این نمی­تواند باشد که باتری یکی از کلیدی­تری قطعات در هر ماشین است. در نتیجه برای آن که در نهایت انتخاب درست و مناسبی داشته باشید، لازم است اطلاعاتتان در رابط با انواع باتری­‌های خودرو را افزایش دهید.

به منظور افزایش آگاهی­تان در این زمینه، بر آن شدیم که مقاله‌­ای را با موضوع “راهنمای خرید باتری ماشین” ارائه دهیم. با مطالعه مطالبی که در ادامه بیان می­‌کنیم، نکات کاربردی و کلیدی را دریافت خواهید کرد. همچنین در پایان، برخی از بهترین برندهای تولیدکننده باتری ماشین را معرفی می­‌کنیم تا بدون دغدغه، از بین بهترین برندها، خرید کنید.

اگر-قصد-خرید-باتری-ماشین-را-دارید

اگر قصد خرید باتری ماشین را دارید، لازم است به این موارد توجه کنید

اگر گشتی در بازار فروش باتری بزنید، با انواع مختلفی از باتری­‌ها از برندهای متفاوت که هر کدام دارای مشخصات خاصی هستند، رو به رو می­‌شوید. به عنوان اولین نکته، بهتر است به سراغ برندهایی بروید که شناخته شده هستند. به عنوان مثال، برندهایی همچون برنا، صبا، ولتا، شارک و … که از برندهای شناخته شده در ایران هستند.

به طور کلی خرید باتری ماشین خود را از هر برندی که انجام می­‌دهید، باید مطمئن باشید که سیستم­‌های الکتریکی و به طور کلی خودروی شما را از هر نظر ساپورت کند. به این منظور، لازم است نکات مهم و حیاتی را مد نظر داشته باشید. در ادامه مطلب، در این مورد توضیحات کاملی را ارائه دادیم. مطالعه این توضیحات می­‌تواند در نهایت منجر به یک خرید عالی شود.

پارامترهای مهمی که باید در انتخاب باتری مناسب خودرو مورد توجه قرار بگیرند، عبارت اند از:

  • نوع باتری مورد نیازتان را مشخص کنید.
  • از میزان آمپر باتری خودرو مطلع شوید.
  • ابعاد باتری خودرو را در نظر بگیرید.
  • به شرایط آب و هوایی محل زندگی­تان توجه کنید.
  • باتری مورد نظرتان دارای ضمانت و گارانتی باشد.
  • تاریخ تولید باتری ماشین را مد نظر قرار دهید.

جهت درک بهتر، در رابطه با هر کدام از این موارد، در ادامه به شرح نکات کاربردی و مهمی می­‌پردازیم.

اسیدی-و-تر-یا-اتمی-و-خشک

باتری‌های ماشینی دو نوع هستند؛ اسیدی و تر یا اتمی و خشک

به عنوان اولین قدم، باید بدانید که از میان دو نوع باتری، کدام یک از آن­ها مناسب خودروی شما است. باید بگوییم که در این روزها، باتری­‌های خشک و اتمی در بازار فروش بیش­تری دارند. کیفیت بهتری دارند و همین مورد موجب شده است که در طول این سال­‌ها، طرفداران بیش­تری داشته باشند. به عنوان نکته بعدی، باید بدانید که باتری­‌های اتمی و خشک نیازی به نگهداری و بررسی خاصی ندارند. مهم­تر از همه طول عمر آن‌ها است که بسیار بیش­تر از طول عمر باتری­‌های اسیدی و تر است.

در یک نتیجه­‌گیری کلی، می­‌توان گفت که برای خرید باتری ماشین بهتر است به سراغ باتری­‌های اتمی بروید.

به-میزان-آمپر-باتری-خودرو-توجه-کنید

به میزان آمپر باتری خودرو توجه کنید

اگر بگوییم مهم­ترین فاکتوری که باید در انتخاب باتری خودرو به آن توجه شود، آمپر باتری است، اغراق نکرده‌­ایم. در نتیجه در هنگام خرید، در همان ابتدا از میزان آمپر باتری خودرو مطلع شوید. بد نیست بدانید که تولیدکنندگان برای ساخت باتری ماشین، از یک ظرفیت خاصی استفاده می­‌کنند. باید توجه کنید که ظرفیت باتری بیش­تر از حد مورد نیاز نباشد. در غیر این صورت، می­‌تواند آسیب­‌های جدی به سیستم الکتریکی خودرو وارد کند.

در نظر داشتن ابعاد باتری نیز در هنگام خرید، اهمیت بسیار زیادی دارد

در نظر داشتن ابعاد باتری موردی ساده است، اما به هر حال باید با توجه به اندازه محل مورد نظر انتخاب شود. به بیان دیگر، اندازه آن طوری باشد که به سادگی در زیر کاپوت و محل مورد نظر خود قرار گیرد. کاملاً واضح است که در صورت کوچک بودن یا بزرگ بودن اندازه، در جایگاه مشخص شده خود قرار نخواهد گرفت.

در نتیجه فراموش نکنید که در هنگام انتخاب باتری مناسب خودرو، باید به ابعاد باتری نیز توجه کنید.

شرایط آب و هوایی محل زندگی نیز در انتخاب باتری ماشین مؤثر است

به عنوان نکته بعدی در خرید باتری ماشین، باید بدانید هر نوع از باتری برای شرایط آب و هوایی خاصی طراحی شده است. با توجه به این موضوع، لازم است مناسب با شرایط آب و هوایی محل زندگی خود، باتری ماشین را انتخاب کنید. پیشنهاد می­‌شود افرادی که در مناطق آب و هوایی سرد هستند، از باتری­‌هایی که دارای برچسب NORTH یا  N هستند استفاده کنند. همچنین باتری­‌هایی که بر روی آن­ها South یا S نوشته شده است، برای استفاده در مناطق گرم مناسب است.

ضمانت-و-گارانتی

در هنگام خرید، فروشگاهی را انتخاب کنید که محصولات خود را با ضمانت و گارانتی به فروش می‌رساند

محصولاتی که دارای گارانتی باشند، این حس را در مشتری ایجاد می­کنند که با اطمینان بیش­تری خرید خود را انجام دهند. در هنگام خرید باتری، به ضمانت و گارانتی آن توجه کنید. در صورتی که باتری خریداری شده دچار آسیب شد، می­تواند در طول مدت تعیین شده، از گرانتی آن استفاده کنید. برای آن که از این مزیت بهره­مند شوید، لازم است خرید خود را از فروشگاهی انجام دهید که محصولات خود را با گارانتی به فروش می‌رساند.

تاریخ تولید نیز در انتخاب باتری مناسب خودرو ضروری است

تا این جا در رابطه با انتخاب باتری مناسب خودرو، موارد مهمی را بیان کردیم. به عنوان مورد پایانی فراموش نکنید که توجه به تاریخ تولید نه تنها برای باتری، بلکه برای هر وسیله دیگری که قصد خرید آن را دارید، ضروری است. بسیاری از افراد این مورد را نادیده می­‌گیرند و بدون توجه به تاریخ تولید، خرید خود را انجام می­‌دهند.

برای آن که نسبت به تاریخ تولید باتری دغدغه‌­ای نداشته باشید، بهتر است از فروشگاه‌­هایی خرید کنید که باتری­‌ها را با جدیدترین تاریخ­‌ها به فروش می­‌رسانند.

فراموش نکنید که قیمت باتری خودرو نیز مهم است

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در انتخاب باتری، قیمت آن است. به طور کلی قیمت باتری­ها با توجه به برند باتری و همچنین طول عمر و کیفیت آن­ها مشخص می­شود. باتری­‌های تولید خارج قیمت بالاتری نسبت به باتری‌های تولیدات داخلی دارند. نکته مهم آن جاست که در حال حاضر باتری­‌های تولید داخلی به قدری باکیفیت هستند که حتی با نمونه‌­های خارجی نیز برابری می­‌کنند.

بنابراین نیازی نیست هزینه­‌های هنگفتی را برای خرید باتری ماشین بپردازید. با بودجه مناسبی، می­‌توانید از بهترین برندهای تولیدکننده باتری ایرانی نیز خرید کنید. به عنوان نمونه، برندهای صبا باتری و برنا باتری با تولید محصولات باکیفیت و در عین حال قیمت مناسب، توانسته‌­اند بخش عمده­‌ای از سبد متقاضیان را از آن خود کنند. در بخش بعدی در رابطه با بهترین برندهای تولیدکننده باتری ماشین در بازار و همچنین فروشگاه آریانو که به عنوان نمایندگی آن­‌ها، فعالیت می­کند، صحبت خواهیم کرد.

یکی دیگر از عوامل تعیین­‌کننده قیمت باتری­‌ها به مدت زمان گارانتی آن­‌ها مربوط می­‌شود. قیمت باتری با طولانی شدن مدت زمان گارانتی باتری افزایش می­‌یابد.

برای-خرید-باتری-ماشین-کدام-فروشگاه-را-انتخاب-کنیم

برای خرید باتری ماشین کدام فروشگاه را انتخاب کنیم؟

در حال حاضر در سراسر کشور، مراکز و فروشگاه­‌های بسیار زیادی هستند که اقدام به فروش باتری­‌های ماشین کرده­‌اند. یکی از فروشگاه­‌های فعال در حوزه فروش و ارائه خدمات مربوط به باتری­‌های خودرو، فروشگاه آریانو است. این فروشگاه در حال حاضر با برندهای معتبری همکاری می­‌کند. مطمئناً خرید باتری ماشین از فروشگاهی که نمایندگی برندهای برتر را دارد، منجر به خرید مناسبی می­‌شود.

در ادامه برندهایی که این فروشگاه به عنوان نماینده آن­‌ها فعال است، را به طور خلاصه معرفی می­‌کنیم:

برند برنا باتری

  • این برند سال­‌ها پیش در شرایطی فعالیت خود را شرع کرد که تنها یک تولیدکننده باتری در کشور وجود داشت. با توجه به کیفیت باتری­‌های تولیدی برنا و همچنین با توجه به افزایش تقاضا افراد، این مجموعه فعالیت خود را در زمینه کیفی و کمی تولیدات باتری­‌ها گسترش داد. بازخورد مثبت مشتریان در طول این سال­‌ها، ادعای معتبر بودن این برند را کاملاً تأکید می­‌کند.

برند صبا باتری

  • شرکت صبا باتری به عنوان شرکت توسعه منابع انرژی توان چندین سال است که در صدر لیست بهترین برندهای تولیدکننده باتری قرار گرفته است. باتری‌­های تولید شده در این کارخانه با سطح کیفیت بسیار بالایی به بازار عرضه می­‌شوند. باتری­‌های رایان از باتری­‌های تولید شده در این مجموعه است که به دلیل طول عمر بلند مورد توجه متقاضیان در بازار قرار گرفته است.

برند ولتا و برند شارک از شرکت نیرو گستران خراسان

  • دیگر برندهایی که آریانو نمایندگی آن­‌ها را دارد، برندهای شرکت نیرو گستران خراسان هستند. برندهای ولتا و شارک باتری­‌های اتمی و خشک را به بازار عرضه می‌­کنند. همان طور که گفتیم خرید باتری ماشین اتمی مناسب­‌تر است.

در ادامه خواندن مقاله بهترین برندهای تولید کننده باتری را از دست ندهید.

خرید-باتری-ماشین

کلام پایانی

در این مقاله با عنوان “راهنمای خرید باتری ماشین” به موارد متعددی اشاره کردیم. مواردی که لازم است در هنگام خرید باتری به آن­‌ها توجه کنید. لازم به ذکر است در صورتی که خریدی بدون آگاهی داشته باشید، در نهایت ضررهای زیادی را متحمل خواهید شد. در طول مقاله در رابطه با مواردی از جمله برند باتری، آمپر، ابعاد، گارانتی و … صحبت کردیم.

فروشگاه باتری آریانو به عنوان نماینده برندهای صبا باتری، برنا باتری، ولتا و شارک در ایران به صورت حضوری و غیرحضوری فعالیت می­‌کند. با خرید باتری ماشین از این فروشگاه علاوه بر محصولات باکیفیت، از خدمات متنوعی بهره­‌مند خواهید شد. لازم به ذکر است که در این فروشگاه، امکان تماس با کارشناسان جهت مشاوره پیش از خرید نیز فراهم شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *