مقالات

خرید باتری یو پی اس و نکات مهم پیش از خرید

خرید-باتری-یو-پی-اس-و-نکات-مهم-پیش-از-خرید

امروزه خرید باتری یو پی اس اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. دقت داشته باشید که تمامی عملکرد دستگاه یو پی اس به مهم­تر جزء، یعنی باتری آن بستگی دارد. در نتیجه لازم است در انتخاب آن، دقت عمل بالایی داشته باشید. این مورد مستلزم آن است که اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

موضوع اصلی مورد بحث ما در این مقاله “خرید باتری یو پی اس” است. در حال حاضر فروشگاه­‌های بسیار زیادی در حال فروش این نوع باتری­‌ها هستند. نکته مهم آن جاست که فروشگاه معتبری را برای خرید باتری یو پی اس انتخاب کنید. به هر حال برای آن که در نهایت خرید مناسبی داشته باشید، در ابتدا به طور کلی در رابطه با یو پی اس­‌ها صحبت می­‌کنیم و در ادامه تعرفه فروش و نکات مهمی که باید پیش از خرید UPS بدانید را شرح می‌دهیم.

خرید-باتری-یو-پی-اس

خرید باتری یو پی اس

پیش از آن که به سراغ مباحث اصلی‌­تر برویم، لازم است بدانید مرکز تخصصی که در حال فروش این نوع از باتری­‌ها است، تنها به فروش محصولات بسنده نمی­‌کند. یک مرکز تخصصی مطمئناً تشکیل شده از افراد کارآزموده و متخصص است. افرادی که بتوانند مشتری ­را پیش از خرید باتری یو پی اس جهت انتخاب مناسب، راهنمایی کنند. در پایان این مطلب خواهید دانست که چگونه می­‌توانید تمامی این خدمات را به صورت آنلاین و به بهترین شکل ممکن دریافت کنید.

در یک توضیح کلی باید بگوییم دستگاه­‌های یو پی اس در واقع به عنوان یک منبع تغذیه مورد استفاده قرار می­‌گیرند. این دستگاه در هنگام قطعی برق، در برابر نوسانات ناگهانی ولتاژ برق شهری و نویزها از آسیب رسیدن به بسیاری از وسایل برقی و ابزارها جلوگیری می­‌کند. باتری­‌های یو پی اس نیز در کنار همین دستگاه قرار می­‌گیرند و در زمان قطعی برق، قادرند برق مورد نیاز دستگاه را تأمین کنند.

با توجه به این تعاریف، می‌­توان نتیجه­‌گیری کرد که خرید باتری یو پی اس اهمیت بسیار زیادی دارند به خصوص که بسیاری از شرکت­‌ها و سازمان نیازمند این نوع از باتری­‌ها هستند.

لازم به ذکر است که کیفیت باتری­‌های یو پی اس، مورد بسیار مهم و قابل توجهی است. بسیاری از دستگاه­‌ها در کارخانه‌­ها باید دائماً به برق متصل باشند، چرا که در صورت قطعی دچار زیان و اختلال جدی می‌شوند. در نتیجه خرید این نوع باتری­‌ها از یک فروشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید مزیت­‌های خرید باتری یو پی اس را نادیده گرفت.

ناگفته نماند که علاوه بر کارخانه­‌ها، ممکن است بیمارستان­‌ها، پکیج­‌های خورشیدی، بخش­‌های مالی و اداری در کارخانه‌­ها، منازل و … نیز نیازمند استفاده از این نوع باتری­‌ها باشند.

تعرفه-فروش-ups

تعرفه فروش ups

مطمئناً همه می­‌دانیم که در این روزها با تغییر نوسانات قیمت محصولات رو به رو هستیم. فروش ups نیز جدا از این مسئله نیست. شرایط اقتصادی به گونه­‌ای است که ممکن است هر روزه با تغییر قیمت این نوع از باتری­‌ها نیز مواجه شویم؛ بنابراین در صورتی که قصد خرید باتری یو پی اس دارید بهتر است در ابتدا از طریق کارشناسان مجموعه آریانو، از قیمت باتری­‌ها مطلع شوید. دقت داشته باشید در فروشگاه آریانو قیمت محصولات خود را با توجه به نرخ تعیین شده مشخص می­‌کنند.

و اما در کل قیمت فروش باتری­ های یو پی اس به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. برخی از این پارامترهای مؤثر در تعیین قیمت، عبارت­اند از:

 • برند باتری
 • کیفیت باتری
 • میزان عمر باتری
 • میزان ولتاژ باتری
 • تکنولوژی تولید
 • قیمت جهانی
 • تاریخ تولید
 • خارجی بودن یا ایرانی بودن باتری

خرید بهترین باتری‌های یو پی اس

یکی از مهم­ترین سؤالاتی که افراد به هنگام خرید مطرح می­‌کنند، مربوط به برند باتری است. سؤالاتی همچون آیا باتری­‌های ایرانی بهتر است یا خارجی؟ کدام برند را باید برای خرید انتخاب کرد؟

نمی‌توان منکر این قضیه شد که برندها با یکدیگر متفاوت­‌اند، اما نکته مهم­تری که باید در هنگام خرید باتری یو پی اس به آن توجه داشت مربوط به میزان ولتاژ، میزان آمپر و کیفیت باتری است. مجموعه آریانو می­‌تواند در این زمینه راهنمایی­‌های بسیار کمک‌کننده‌ای را ارائه دهد. می­‌توانید با یکی از متخصصین این مجموعه مشورت کنید تا بر اساس نیاز شما، باکیفیت باتری یو پی اس را از معتبرترین برندها به شما پیشنهاد دهد.

از باتری‌های یو پی اس آریانو دیدن فرمایید.

معیارهای زیر در خرید باتری یو پی اس تأثیر بسزایی خواهند داشت

در کل باتری­‌هایی که در یو پی اس استفاده می­‌شوند، باتری­های ثانویه‌­ای هستند که دارای قابلیت شارژ مجدد هستند. اما باید بدانید که معیارهای زیادی در انتخاب این نوع از باتری­‌ها اهمیت دارد. معیارهایی همچون:

 • محدودیت­‌های محیطی (رطوبت، دما، اثرات محیطی باتری، محیط­هایی با قابلیت انفجار بالا و …)
 • محدودیت‌­های شارژ و دشارژ باتری (مدت زمان شارژ باتری، مدت زمان دشارژ باتری، منبع در دسترس برای شارژ و …)
 • محدودیت­‌های مربوط به مشخصات فیزیکی و ساختار باتری (ابعاد، وزن، راندمان چرخه شارژ و دشارژ، گازهای مربوط به سیکل شارژ و دشارژ و …)
 • ضریب اطمینان
 • ….

انواع باتری‌های یو پی اس

قیل از خرید یو پی اس باید بدانید که این نوع باتری‌ها در انواع مختلفی در فروشگاه­‌ها به فروش می‌رسند: باتری­‌های نیکل کادمیوم، سرب اسیدی و … .

مناسب­‌ترین و بهترین گزینه برای خرید باتری یو پی اس که در حال حاضر مورد استفاده قرار می­‌گیرد، باتری­‌های نوع سرب اسید هستند. باتری­‌های سرب اسید نیز به دو دسته خشک (درپوش بسته) و تر (درپوش باز) تقسیم­‌بندی می­‌شوند.

باتری­‌های درپوش بسته نیاز به نگه‌داری و سرویس کم­تری در طول زمان دارند و نسبت به نوع درپوش باز، طول عمر بیش­تری هم دارند. در کل این نوع باتری­‌ها طرفداران بیش­تری در بازار دارند. دقت داشته باشید که نوع باتری یو پی اس و ولتاژ باتری بسته به عملکرد خاصی که از باتری انتظار داشته باشیم، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، باتری­‌های کادمیوم زمانی استفاده می­‌شوند که طول عمر بالا مد نظر باشد.

مطالعه مقاله باتری یو پی اس (UPS) و انواع آن را از دست ندهید.

مشخصات-فیزیکی

مشخصات فیزیکی که در خرید باتری یو پی اس تأثیرگذارند:

وزن باتری

 • نسبت انرژی بر وزن باتری اهمیت بسیار زیادی دارد، به ویژه در کاربردهای پرتابل.

ابعاد

 • با توجه به فضای در دسترس، ابعاد باتری به منظور دسترسی آسان­تر و اشتغال کم­تر فضا اهمیت دارد.

راندمان چرخه شارژ و دشارژ

 • منظور از راندمان نسبت توان دریافتی در زمان دشارژ به توان اعمالی در زمان شارژ است. این مورد در باتری­هایی که منابع انرژی محدودی دارند، اهمیت بیش­تری دارد.

اثرات زیست محیطی

 • از دیگر پارامترهای تعیین کننده در خرید باتری یو پی اس، می­‌توان به باتری­‌های بدون اثرات زیست محیطی یا به بیان دیگر باتری­‌هایی که نیاز به نگهداری و سرویس ندارند، اشاره کرد.

عوامل محیطی مؤثر در خرید باتری یو پی اس:

دما

 • یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب نوع باتری، مربوط به دمای محیط نصب باتری است که شامل حداقل، حداکثر دما و متوسط دما می­‌شود. باتری­‌های کادمیوم معمولاً برای استفاده در دماهای خیلی پایین یا خیلی بالا مناسب‌تراند.

رطوبت

 • در محیط­‌هایی که رطوبت نامتعارفی وجود دارد، به منظور حفاظت ترمینال و اتصالات باتری از پوشش Epoxy استفاده می­‌شود.

اثرات زیست محیطی

 • خرید باتری یو پی اس خاص در مواردی که گازهای متصاعد شده از باتری و مواد موجود در محیط تأثیرگذاراند انجام می­‌شود. معمولاً در چنین مواردی، باتری­‌های SEALED مورد استفاده قرار می­‌گیرند.

مشخصات کارکردی نیز در دسته بندی فروش یو پی اس ها مؤثراند

مؤلفه راندمان چرخه شارژ و دشارژ مربوط به کارکرد باتری­‌ها است و توجه به آن اهمیت بسیار زیادی دارد. این مورد در مکان­‌هایی که منابع انرژی محدودتراند، اهمیت بیش­تری پیدا می­کند. دقت داشته باشید همه­‌ی باتری­‌ها قابلیت شارژ شدن دارند، اما لازم است به مسائل و محدودیت­‌ها برای شارژ مجدد باتری دقت شود.

عمر مفید باتری یو پی اس:

عمر مفید باتری­های یو پی اس نیز آن­‌ها را در دسته­‌بندی‌­های جداگانه‌­ای قرار می­‌دهد. همان طور که در بخش­‌های ابتدایی هم اشاره کردیم با توجه به میزان طول عمر، فروش ups با قیمت‌­های متفاوتی انجام می‌شود. ناگفته نماند که عمر مفید باتری به موارد متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال، عمر مفید باتری­­‌ها در دمای بالا به شدت کم می‌­شود. عمر باتری، شدت و مدت زمان شارژ و دشارژ باتری را نیز معین می­کند.

نکات-پایانی-در-رابطه-با-خرید-باتری-یو-پی-اس

نکات پایانی در رابطه با خرید باتری یو پی اس؛ جمع بندی پارامترهایی که باید پیش از خرید مد نظر داشته باشید

در این بخش قصد داریم به عنوان نکات پایانی، به شرح مهم­‌ترین و رایج‌­ترین مواردی بپردازیم که در انتخاب تعداد و اندازه باتری­‌ها برای سیستم یو پی اس اهمیت دارند:

اندازه توان مصرفی: ظرفیت باتری با توان مصرفی رابطه مستقیمی دارد؛ بنابراین، بالا بودن توان مصرفی، مستلزم داشتن باتری با ظرفیتی بالاتر است.

ظرفیت شارژ: دقت داشته باشید که باتری با ظرفیت بی­‌نهایت وجود ندارد. به اندازه شارژ هر باتری، ظرفیت آن مقدار مشخصی دارد.

نوع ساختار باتری: همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، فروش باتری‌های یو پی اس با توجه به ساختار و فناور­ی‌های آن­‌ها انجام می­‌شود. دانستید که باتری­‌های سرب اسید مهر و موم شده نسبت به دیگر باتری­‌ها، بیش­تر مورد استفاده قرار می­گیرند.

مدت زمان مصرف بار: ظرفیت باتری نیز با عملکرد مورد نظر آن رابطه مستقیمی دارد.

باتری-UPS

کلام پایانی

هم اکنون فروش باتری یو پی اس به طور گسترده­‌ای انجام می­‌شود. دقت داشته باشید فروشگاه که برای خرید انتخاب می­‌کنید، برندهای شناخته شده­‌ای را به فروش برساند. فراموش نکنید استفاده از باتری­‌های یو پی اس بی­‌کیفیت، می­‌تواند آسیب­‌های جدی و هزینه­‌بری را به بار آورد.

با توجه به مطالبی که در مقاله بیان کردیم، اکنون آگاهی بیش­تری نسبت به خرید باتری یو پی اس خواهید داشت. لازم است تأکید کنیم که در فروشگاه باتری آریانو جهت دریافت اطلاعات بیش­تر و مشاوره پیش از خرید، می­‌توانید با کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *